Lodówka z kostkarką – czy to dobry wybór?

0
Lodówka z kostkarką – czy to dobry wybór?

Lodówka z kostkarką – czy to dobry wybór?

Lodówka, podobnie jak inne sprzęty gospodarstwa domowego, to urządzenie, którego zakupu dokonujemy stosunkowo rzadko. Zwykle ma on miejsce wtedy, gdy poprzedni model w wyniku wieloletniej eksploatacji nie nadaje się już do użytku lub przeprowadzamy się do nowego lokum i swoją kuchnię chcemy urządzić w inny sposób niż dotychczas. Aktualnie rynek AGD obfituje w coraz więcej praktycznych i nowoczesnych sprzętów, dzięki czemu możemy dobrać je w taki sposób, by odpowiadały naszym wszystkim potrzebom. Jednym z takich produktów jest lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa z kostkarką. Czy to rzeczywiście przydatne rozwiązanie?

Lodówka z kostkarką – co warto o niej wiedzieć?

Kiedyś główną i jedyną funkcją lodówki było chłodzenie produktów i utrzymywanie określonej, niskiej temperatury. Teraz, wybierając nowy model, uwzględniamy znacznie więcej parametrów jak wymiary, klasa energetyczna, zużycie prądu, a także zastosowane technologie i dodatkowe udogodnienia. Na przestrzeni ostatnich lat jednym z nich stała się kostkarka do lodu, której obecność w lodówce jest coraz bardziej istotna dla wielu klientów.

Co warto wiedzieć przed zakupem takiego urządzenia? Zastanawiając się nad jego zakupem, zdecydowanie należy wziąć pod uwagę wymiary. Sprzęty, które posiadają kostkarkę, to najczęściej rozwiązania typu lodówka multidoor, lodówka door in door lub side by side. Oznacza to, że ich pojemność, jak i szerokość i wysokość są znacznie większe niż w przypadku lodówek jednodrzwiowych. Dlatego też, jeśli posiadasz niewielką kuchnię, lodówko-zamrażarka dwudrzwiowa z kostkarką może okazać się zbyt duża.

Co więcej, większość lodówek z kostkarką to modele wolnostojące, gdyż w przypadku takiego rozwiązania występuje więcej typów kostkarek.

Lodówka multidoor a typy kostkarek

Jaką lodówkę z kostkarką wybrać? Tutaj producenci również wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, przygotowując dla nich różne rozwiązania. Stąd możemy wyróżnić lodówki wyposażone w specjalny zbiornik na wodę, który należy uzupełniać ręcznie. Innym rozwiązaniem jest możliwość podłączenia lodówki do sieci wodociągowej.

Jednocześnie, zastanawiając się nad wyborem lodówki z kostkarką, trzeba wziąć pod uwagę konieczność zakupu filtra, który będzie oczyszczał wodę przed jej zamrożeniem. Jest to szczególnie istotne w przypadku twardej wody, gdyż dzięki temu pozbywamy się nadmiaru wapnia i magnezu.

Lodówka z kostkarką – tak czy nie?

Czy wybór lodówki door in door z kostkarką to dobry wybór, czy tylko niepotrzebny gadżet i dodatkowe koszty związane z zakupem? Tutaj tak naprawdę wiele zależy od naszych potrzeb oraz warunków i przestrzeni w kuchni, jaką dysponujemy. Nie ulega jednak wątpliwości, że lodówka z kostkarką ułatwia wiele sytuacji, a łatwo dostępny lód jest wygodnym rozwiązaniem szczególnie w trakcie upalnych dni. Posiadając lodówkę z kostkarką, nie musimy czekać, aż nasz napój schłodzi się w lodówce, a po prostu wrzucić do niego kilka kostek lodu, które zawsze mamy pod ręką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *