Komu można polecić materac z gorczycy?

1
Komu można polecić materac z gorczycy

Komu można polecić materac z gorczycy

Sen na wygodnym materacu, to warunek dobrego funkcjonowania w ciągu dnia. Jeśli obok komfortu materac dodatkowo ma walory zdrowotne, to jeszcze lepiej wpływa na naszą aktywność dzienną. Spośród wielu wyrobów medycznych tego rodzaju eksperci oraz użytkownicy polecają materace z gorczycy białej. Jakie walory zdrowotne ma materac z gorczycy i komu można go polecić?

Gorczyca biała do kuchni i sypialni

Gorczycę białą, roślinę z rodziny kapustnych, uprawia się na całym świecie. W rolnictwie traktowana jest jako poplon lub składnik pasz zwierzęcych. W kuchni wykorzystuje się nasiona gorczycy jako przyprawę występująca samodzielnie lub w mieszankach (np. pieprz ziołowy) oraz jako podstawowy składnik musztardy.

Wiele zastosowań dla gorczycy białej znaleźli zielarze oraz lekarze. Gorczyca działa przeciwzapalnie, powlekająco, przeczyszczająco. Nasiona gorczycy mają właściwości przeciwbólowe – od lat stosuje się je do łagodzenia objawów chorób reumatycznych, migreny, niwelowania bólów kostnych i stawowych. Jednym z bardziej skutecznych sposobów „aplikowania” gorczycowych okładów jest spanie na materacach wypełnionych nasionami gorczycy białej.

Materac z gorczycy właściwości i zalety

Materac z gorczycy zaliczany jest do wyrobów medycznych – szukając ofert kupna można zauważyć, że sprzedaż tego rodzaju wyrobów prowadzą sklepy zielarskie, medyczne, meblowe.

Najlepsze są świeże ziarna zaszyte w materacu tuż po jesiennych zbiorach. Skuteczne działanie materac zachowuje przez około 3 lata – po upływie tego okresu trzeba wymienić go na nowy.

Materac z gorczycy poprawia samopoczucie osób cierpiących na schorzenia reumatyczne oraz skarżących się na niedomagania ze strony układu ruchu.

Właściwości przeciwzapalne gorczycy sprzyjają budowie odporności organizmu. Antybakteryjne działanie nasion gorczycy pomaga osobom często zapadającym na infekcje.

Ziarenka gorczycy wypełniające wnętrze materaca delikatnie masują skórę, pobudzają krążenie krwi– poleca się je osobom z chorobami serca i układu krążenia.

Ruch ziarenek działa także kojąco – uspokaja, wycisza, poprawia samopoczucie i przez to pomaga leczyć lęki, depresje, nerwice.

Można stwierdzić z pełną odpowiedzialnością, że materac z gorczycy ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu.

Materac z gorczycy – przeciwskazania

Choć gorczyca biała jest produktem naturalnym, co samo w sobie jest najczęściej gwarantem bezpieczeństwa, to jednak istnieją grupy osób, dla których stosowania materaców z gorczycą nie zaleca się.

Na pewno należą do nich alergicy uczuleni na gorczycę oraz osoby ze schorzeniami tarczycy – gorczyca, jak wszystkie rośliny kapustne, jest wolotwórcza.

Gorczyca powoduje zmniejszenie poziomu glukozy we krwi – w niektórych rodzajach cukrzycy jest to niekorzystne, więc zawsze zakup materaca warto skonsultować z lekarzem prowadzącym.

Matera z gorczycy – opinie użytkowników

Użytkownicy materaców z gorczycy wyrażają się o ich właściwościach w sposób bardzo pochlebny. Produkt jest doceniany głównie za swoje walory prozdrowotne – zmniejszenie dolegliwości bólowych jest zauważalne dość szybko, a i ogólna poprawa funkcjonowania fizycznego i psychicznego również w krótkim okresie od zakupu cieszy większość użytkowników materaca.

Za zakupem materaca z gorczycy przemawia jego dostępna cena oraz fakt łatwego utrzymania w czystości. Pielęgnacja materaca polega na systematycznym wietrzeniu i trzepaniu – czynnościach pozwalających na długa zachować pierwotny stan i właściwe funkcje materaca.

1 thought on “Komu można polecić materac z gorczycy?

  1. Materac z gorczycy to klasa sama w sobie, jest to wyrób medyczny, a jego właściwości lecznicze są potwierdzone. Materac uspokaja, poprawia samopoczucie, delikatnie masuje skórę i pobudza krążenie, poprawia samopoczucie osób cierpiących na schorzenia reumatyczne. Trzeba go wymieniać co 3 lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *