Jak suszyć pranie w niewielkim mieszkaniu?

0
Jak suszyć pranie w niewielkim mieszkaniu?

Jak suszyć pranie w niewielkim mieszkaniu?

Niewielkie mieszkanie nawet to najlepiej zaaranżowane może czasami sprawić nieoczekiwane problemy. Jednym z nich jest np. suszenie prania. Gdzie je rozwiesić, jeśli masz do dyspozycji jedynie salon z aneksem kuchennym i niewielką sypialnię, w której większość miejsca zajmuje podwójne łóżko? Dziś podpowiadamy, jakie masz opcje i w jaki sposób możesz szybko wysuszyć pranie w małym mieszkaniu.

Co lepsze sznurki w łazience czy przenośna suszarka?

Pranie najlepiej schnie na świeżym powietrzu. Kiedy jest przyjemne lato, zanim wyciągniesz z pralki drugą porcję ubrań, możesz już spokojnie ściągać ze sznurków poprzednie. Warto zatem na balkonie zamontować sznurki na pranie. Jeśli masz mały balkon najlepiej wykorzystać do tego typowe sznurki do łazienki, które możesz podwiesić pod sufitem. Wówczas rozwieszone pranie nie przeszkodzi Ci w korzystaniu z balkonu. Świetnym rozwiązaniem są także niewielkie suszarki, które możesz zawiesić na barierce balkonu. Choć nie zmieścisz na niej zbyt dużo ubrań, to jednak na pojedyncze sztuki garderoby po przepierce będzie idealna.

Co jednak w sytuacji, kiedy za oknem jest deszczowo i zimno, a pranie wcale nie chce schnąć? Wówczas musisz je przenieść do domu. Tylko gdzie je powiesić? Sznurki często montuje się także nad wanną w łazience. Większość właścicieli małych mieszkań w niewielkiej łazience zamiast wanny wybiera kabiny prysznicowe, co uniemożliwia montaż sznurków. Na szczęście do wyboru masz także przenośne suszarki na pranie stojące. Możesz je rozłożyć i postawić w dowolnym miejscu, a po wyschnięciu prania schować do szafy, aby nie zajmowały miejsca.

Najlepsze suszarki do małego mieszkania

Suszarki na pranie stojące są bardzo praktycznym rozwiązaniem zarówno w mniejszych, jak i większych mieszkaniach. Najczęściej ich konstrukcja składa się z jednej większej części i dwóch małych skrzydeł, które rozkłada się w przypadku większej ilości prania. Suszarki poziome jednak zajmują trochę miejsca, na szczęście tymczasowo. W przypadku, kiedy chcesz suszyć na nich pranie na balkonie, koniecznie wyposaż je w klamerki do prania, które przytrzymają części garderoby, aby nie sfrunęły z balkonu.

Co zrobić, kiedy nie masz miejsca ani na balkonie, ani w mieszkaniu, aby rozłożyć tak dużą suszarkę na pranie. W wielu sklepach znajdziesz także suszarki pionowe, które zajmują znacznie mniej miejsca. Modele te są wyższe, dzięki czemu zamiast jednego masz trzy piętra, na których możesz rozwiesić mokre pranie. Konstrukcję taką postawisz spokojnie zarówno w domu, jak i na balkonie.

Suszenie prania w małym mieszkaniu nie musi być problemem. Wystarczy wybrać odpowiednią przenośną suszarkę, która zastąpi sznurki na balkonie czy nad wanną. Dzięki temu pranie spokojnie wysuszysz zarówno wewnątrz mieszkania, jak i na balkonie. Do wyboru masz suszarki poziome lub piętrowe, które zajmują znacznie mniej miejsca. Zmieszczą się nawet na korytarzu lub niewielkim balkonie. Nie zapomnij także o niezbędnych akcesoriach, takich jak klamerki, które zabezpieczą pranie podczas suszenia na balkonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *