Odstraszacze kun – ranking, gdzie kupić?

1
Odstraszacze kun - ranking, gdzie kupić?

Odstraszacze kun - ranking, gdzie kupić?

Nie jest niczym dziwnym to, że na swojej posiadłości chcemy czuć się jak najbezpieczniej. Nie chodzi tylko o chronienie się przed przestępcami takimi jak złodzieje, ale również przed dzikimi zwierzętami, które mogą niszczyć nasze ogrody, podgryzać kable, przeganiać nasze koty i psy.

Kuna wydaje się niezbyt groźnym stworzeniem, oczywiście jest tak tylko na pierwszy rzut oka. To małe zwierzątko, które jest jednak uzbrojone w ostre ząbki i pazurki. O ile kuna nie zrobi raczej krzywdy dorosłemu, może na przykład przegryźć przewody w aucie, co bezsprzecznie będzie miało wpływ na poprawne działanie pojazdu. Kuna poszukując ciepła może zaplątać się gdzieś pod naszym samochodem i zrobić sobie krzywdę. Oprócz tego, to małe zwierzątko stanowi zagrożenie dla osób hodujących kury. Jak więc pozbyć się tego niedużego, uroczego, ale jednak szkodnika? Jest na to wiele sposobów, trzeba tylko znaleźć najbardziej odpowiadający naszym potrzebom!

kuna

Rodzaje odstraszaczy kun

Najbardziej znanym sposobem na kuny jest elektroniczny odstraszacz kun. To urządzenie, które emituje impulsy ultradźwiękowe o częstotliwości powyżej 22 kHz, czyli bardzo wysokiej. My jako ludzie nie słyszymy tych dźwięków, są one jednak dobrze słyszalne dla zwierząt i, co najważniejsze, nieprzyjemne. Oprócz odstraszania kun, sprawdzą się też w przeganianiu myszy i szczurów. Można je zamontować w domu jaki na podwórku. W zależności od preferencji, możemy zainwestować w odstraszacz z zasilaczem lub na baterie.

Tego typu odstraszacz ma jednak wadę: nie powinien być stosowany, jeśli u nas lub  najbliższych sąsiadów są zwierzęta domowe. Ciągła ekspozycja na ultradźwięki w przypadku zwierząt takich jak króliki, koty, psy i tym podobne może mieć na nie bardzo zły wpływ. Jeśli zatem chcemy pozostać humanitarni, nie powinniśmy używać odstraszacza ultradźwiękowego, mając w pobliżu jakiekolwiek zwierzęta domowe.

Jeśli poszukujemy sposobu na odstraszanie kun od auta, możemy zaopatrzyć się w samochodowy odstraszacz kun, który podłączny jest do akumulatora. Wyzwala on napięce do 300 V, które nie robi krzywdy kunom, ale skutecznie je odstrasza. W dodatku wytwarza ultradźwięki, które niezbyt podobają się zwierzątku, trzyma się ono z daleka od naszego pojazdu.

Kolejną propozycją jest zapachowy odstraszacz kun, który jest najprosszy w użyciu i może ochronić nasze auto przed wtargnięciem intruza. Zazwyczaj przyjmuje on postać preparatu w formie sprayu, który należy rozpylić na przewody hamulcowe i nadkola oraz wejście do garażu czy też warsztatu. Nie należy rozpylać jednak środka w okolicy kurnika, może mieć on bardzo zły wpływ na zdrowie naszych kur. Taki spray może również posłużyć jako odstraszacz kun na strychu.

Mniej popularne, aczkolwiek również skuteczne są płyty wysokonapięciowe, które rażą zwierzątko prądem, gdy wejdzie ono na ich powierzchnie. Kuna, którą raz porazi prąd, raczej nie zdecyduje się na kolejną próbę wtargnięcia do naszego pojazdu. Jest to jednak metoda dyskusyjna, ponieważ może sprawiać realny ból zwierzątku, może też być niebezpieczna, jeśli posiadamy inne zwierzęta domowe.

Jeśli poszukujemy sprawdzonego odstraszacza kun do kurnika, sprawdzi się woreczek wypełniony sierścią psów z dodatkiem wosku. To tradycyjna metoda, która podobno może działać nawet do pół roku. Nie może być to jednak sierść naszego psa, ponieważ do tego zapachu kuna prawdopodobnie jest już przyzwyczajona, dlatego też sama obecność naszego czworonoga jej nie zatrzymuje.

Odstraszacz kun – gdzie kupić?

Odstraszacz kun jest urządzeniem dostępnych w typowych sklepach z gospodarstwem domowym, zaliczają się do nich Leroy Merlin, Obi oraz Castorama. Urządzenie można zamówić również na Allegro. Niekiedy odstraszacz kun jest również sprzedawany za pośrednictwem portalu olx, jednak należy dobrze zapoznać się z ofertą, sprawdzić, w jakim stanie odkupujemy urządzenie, aby nie zainwestować pieniędzy w niedziałający bądź uszkodzony towar. Na szczęście odstraszacz kun nie jest towarem sprzedawanym tylko w sklepach specjalistycznych, nie powinno być zatem problemu z jego otrzymaniem.

Odstraszacz kun – ranking

Trudno dokonać właściwego wyboru jeśli chodzi o najlepszy odstraszacz do kun – wybór jest bardzo duży, a wszystko zależy przede wszystkim od naszych preferencji. Są jednak dwie firmy, które zbierają bardzo dobre opinie od użytkowników. Jedna z nich, Viano, oferuje elektroniczne odstraszacze kun, które odznaczają się trwałością, bardzo łatwą obsługą i dość przystępną ceną. W tych kwestiach nie ustępuje jej również firma Kemo, która ma w swojej ofercie bardzo zróżnicowane urządzenia odstraszające, każdy klient na pewno dobierze coś do swoich potrzeb. Obie firmy gwarantują produkty najwyższej jakości, jeśli chodzi o urządzenia elektroniczne.

Pamiętajmy, że choć niektórym z nas kuna może wydawać się urocza, w rzeczywistości jest ona drapieżnikiem i wygląda niewinnie tylko do momentu, gdy otworzy pyszczek i zaprezentuje nam swoje ostre zęby. Musimy zatem zdać sobie sprawę, że z kuną się raczej nie zaprzyjaźnimy i najlepiej będzie, jeśli uda się nam ją utrzymać na dystans, najlepiej za pomocą najlepszych odstraszaczy na kuny na rynku. Z drugiej jednak strony, miejmy na uwadze dobro tego drapieżnika i wybierzmy metodę, która będzie jak najbardziej humanitarna i nie skrzywdzi zwierzątka.

1 thought on “Odstraszacze kun – ranking, gdzie kupić?

  1. Nie miałam jeszcze kun w ogrodzie. Gdybym miała podobny problem, to chyba wybrałabym spray. Zgadzam się z tym, że szkodnika należy się pozbyć humanitarnie i nie robić krzywdy zwierzęciu. Z drugiej strony kuny są pożyteczne, bo polują na gryzonie, które też są zmorą ogrodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *