Nowy trend w łazienkach bateria wannowa 4-otworowa

0
Nowy trend w łazienkach bateria wannowa 4-otworowa

Nowy trend w łazienkach bateria wannowa 4-otworowa

W ostatnich latach widać wyraźnie rosnący trend dotyczący spadku zainteresowania prysznicami na rzecz wanien. Wraz ze wzrostem popytu na nie, zwiększa się także zapotrzebowanie na inne elementy z nimi związane. Jednym z nich jest bateria wannowa 4-otworowa, która nadaje łazience klimatu luksusu i elegancji. Taki produkt wpływa pozytywnie również na komfort podczas kąpieli. Co jeszcze warto o nim wiedzieć? Przekonaj się czytając poniższy artykuł.

Bateria wannowa 4-otworowa: zawartość oraz najpopularniejsze funkcje

Fani długich, relaksacyjnych kąpieli w wannie z pewnością mieli już styczność z takim typem baterii. Jeśli nie u siebie w domu, to zapewne miało to miejsce w luksusowym hotelu czy SPA, ponieważ bateria wannowa 4-otworowa stanowi popularny element wyposażenia takich miejsc.

Niemniej jednak, poza wartościami estetycznymi produkty tego typu są bardzo funkcjonalne, co przekłada się na ich duży popyt wśród indywidualnych klientów. Większość modeli montowana jest na brzegu wanny, co sprawia, że na widoku mamy dostęp do używanych elementów. Dzięki temu bardzo łatwo jest je utrzymać w czystości, a samej powierzchni do sprzątania jest znacznie mniej niż w przypadku wolnostojących wersji. Takie rozwiązanie znajdziesz, np. w baterii wannowej 4-otworowej Eurocube 19897001 Grohe.

Każdy z elementów produktu pełni inną funkcję. Wśród tych najczęściej stosowanych przez producentów wyróżnia się, np. klasyczną wylewkę wody oraz praktyczny prysznic ręczny z wyciąganym wężem, który umożliwia dokładnie umycie się. W takich przypadkach trzeci element to przełącznik sterujący ujściem wody między dwoma wcześniej wspomnianymi. Czwarty otwór baterii odnosi się do dźwigni, za pomocą której można dostosować intensywność strumienia wody czy jej temperaturę.

W jakiej łazience sprawdzi się bateria wannowa 4-otworowa?

Ze względu na fakt, iż taki typ baterii produkowany jest w różnych wersjach, można ją zastosować w praktycznie każdej łazience. W przypadku mniejszych pomieszczeń bateria wannowa 4-otworowa powinna być montowana na brzegu wanny lub w jej obudowie, co pozwala zaoszczędzić wiele miejsca. Z kolei w łazienkach o większej powierzchni możemy wybrać model wolnostojący, który zamieni nasze wnętrze w elegancki pokój kąpielowy niczym z najlepszego SPA.

Poza typem baterii i sposobem jej montażu warto zwrócić uwagę na sam wygląd. Dopasowanie go do reszty pomieszczenia jest bardzo ważne i może mieć wpływ na cały jego odbiór wizualny. Przykładowo, jeśli zależy nam na posiadaniu łazienki w luksusowym, ale i eleganckim klimacie zalecamy zakup złotej baterii wannowej. Jeśli natomiast chcemy odtworzyć w niej wielkomiejski styl – warto zdecydować się na produkt w czarnym macie, który świetnie współgra z taką charakterystyką. W przypadku minimalistycznych łazienek styliści wnętrz polecają chromowane produkty. Srebrna kolorystyka nie rzuca się w oczy, ale jest jednocześnie gustowna i funkcjonalna. Z kolei jeśli wymieniamy jedynie baterię wannową na nowszy model, należy wybrać taki, który odpowiada stylistyce, np. baterii przy umywalce i innym, istniejącym już elementom łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *