Drzwi harmonijkowe z nadrukiem – dekoratorska nowość

0
Drzwi harmonijkowe z nadrukiem – dekoratorska nowość

Drzwi harmonijkowe z nadrukiem – dekoratorska nowość

Drzwi harmonijkowe od lat nie wychodzą z mody. Stosowane są jako drzwi wewnętrzne. Najczęściej są produkowane w kolorach drewna,  ewentualnie białym, szarym lub ze szkła. Miłośników nietuzinkowych rozwiązań ucieszy informacja, że na rynku materiałów aranżacyjnych pojawiły się drzwi harmonijkowe z nadrukiem, które pozwalają na ciekawe i zaskakujące urządzenie wnętrza.

Zalety drzwi harmonijkowych

Drzwi harmonijkowe to ciekawa propozycja ekonomiczna i praktyczna. Są sporo tańsze od tradycyjnego skrzydła drzwiowego. Zajmują mniej miejsca- są idealnym wyborem do pomieszczeń o mniejszej powierzchni.  Posiadają składany mechanizm, co daje oszczędność przestrzeni podczas zamykania i otwierania.  Nie kolidują z meblami oraz pozostałymi elementami wyposażenia – oznacza, że nie ma możliwości, aby podczas otwierania ich zahaczyć o meble. Komunikacja pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami łatwiejsza, niż miałoby to miejsce w przypadku zamontowania tradycyjnych drzwi.

Zastosowanie drzwi harmonijkowych

Ze względu na swoje niewielkie rozmiary drzwi harmonijkowe bywają stosowane w garderobach, korytarzach i jako element oddzielający kuchnię od salonu lub na  jako drzwi pokojowe w przypadku przedzielenia jednego pokoju na dwa mniejsze. Bywają stosowane jako drzwi kuchenne w przypadku niewielkich kuchni. Warto wiedzieć, że w ostatnich latach poprawiła się jakość drzwi harmonijkowych – udoskonalone zostały prowadnice. Drzwi mocowane są od góry i od dołu, co w efekcie dało lepszą izolację akustyczną.

Drzwi z nadrukiem

Drzwi harmonijkowe z nadrukiem nadają wnętrzu wyjątkowego charakteru, odpowiadają najnowszym trendom dekoracji wnętrz. Wykonane są z wysokiej jakości PCV.  Drzwi harmonijkowe z nadrukiem odporne są  zadrapania, łatwe w utrzymaniu i konserwacji. Nadruk może być jednostronny lub dwustronny. Zaletą tego produktu jest bardzo łatwy montaż.

Najpopularniejsze wzory drzwi harmonijkowych z nadrukiem

Do zakupu omawianego produktu z pewnością może skłonić różnorodność wzorów. Widoki z miast, SPA, słynne zabytki, mosty, pomosty, woda, pasy, koła, świeca, napisy, skuter, samochody, zwierzęta, warzywa, statki, motywy florystyczne: kwiaty, liście, łodygi, złota jesień, zimowy las, góry to najczęściej spotykane wzory drzwi harmonijkowych z nadrukiem. Żywa kolorystyka nadaje elegancki wygląd każdej przestrzeni. Powyższe wzory mogą zdobić także pokój młodzieżowy.  Kolor tła drzwi harmonijkowych powinien współgrać z kolorami i przeznaczeniem pomieszczenia. Drzwi harmonijkowe z nadrukiem mogą być najważniejszym elementem dekoracyjnym we wnętrzu lub przełamywać podstawową kolorystykę wnętrza.

Drzwi harmonijkowe z nadrukiem to bardzo ciekawy i nietuzinkowy gadżet. Szybko przypadły do gustu młodzieży, która lubi nietypowe elementy wyposażenia swojego  pokoju.  Doceniają je także dekoratorzy wnętrz, ponieważ mogą stanowić inspirację w aranżacji wielu pomieszczeń. Nie zaleca się ich montażu jedynie w sypialni i gabinecie, ponieważ nie zapewniają takiego poczucia prywatności, jak klasyczne drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *