Co to jest automatyka do bram i dlaczego warto ją stosować?

0
Co to jest automatyka do bram i dlaczego warto ją stosować?

Co to jest automatyka do bram i dlaczego warto ją stosować?

Coraz częściej spotykamy się z automatyzacją w rozmaitych dziedzinach. Również aspekty związane z komfortem i bezpieczeństwem użytkowania posesji, dzięki instalacji automatów i siłowników do bram, zaliczają się do tej grupy. Co to jest automatyka do bram i dlaczego warto ją stosować?

Niezależnie, czy mamy do czynienia z bramami skrzydłowymi, przesuwnymi, uchylnymi czy garażowymi – nowoczesna automatyka bramowa i wydajne siłowniki do bram umożliwiają zautomatyzowanie procesu ich otwierania oraz zamykania. Produkty umożliwiają sterowanie przy użyciu przycisków w panelu sterującym, pilotów bezprzewodowych oraz aplikacji mobilnych. Sam proces odbywa się automatycznie – wystarczy aktywacja odpowiednim przyciskiem.

Czym jest automatyka oraz siłowniki do bram?

Osoby poszukujące sposobu na automatyzację konstrukcji bramowych często nie wiedzą, czym jest automatyka oraz siłowniki do bram. Produkty należące do tej kategorii łączą w sobie zaawansowane mechanizmy elektryczne, elektroniczne oraz mechaniczne, umożliwiające sterowanie bramami wjazdowymi i garażowymi. Samo sterowanie odbywa się zwykle z użyciem pilota poprzez dedykowaną centralę.

Jakie są rodzaje napędów automatyki bram?

Bardzo często możemy spotkać się z rozmaitymi oznaczeniami mechanizmów napędowych. Jakie są rodzaje napędów automatyki bram?

 • Automatyka do bram skrzydłowych – umożliwia automatyzację procesu otwierania-zamykania konstrukcji otwieranych poprzez rozwarcie skrzydeł bramowych.
 • Automatyka do bram przesuwnych – zapewnia możliwość zautomatyzowania procesu otwarcia i zamknięcia bramki otwieranie poprzez przesuwanie konstrukcji.
 • Automatyka do bram garażowych – realizuje proces automatycznego otwierania drzwi do garażu, najczęściej w formie uchylnych skrzydeł drzwiowych otwieranych góra-dół.

Warto wiedzieć, iż profesjonalnym dostawcom powyższych rozwiązań jest serwis internetowy sklep EC System, w którym użytkownicy znajdą setki automatów i siłowników do bram.

Dlaczego warto stosować automaty do bram?

Nie ulega wątpliwości, że zastosowanie automatyki bramowej niesie za sobą szereg korzyści. Dlaczego warto stosować automaty do bram?

 • Wygoda – produkty wyraźnie podnoszą komfort użytkowania wjazdu na posesję czy wjazdu do garażu. Umożliwiają otwieranie i zamykanie bramy bez potrzeby wychodzenia z samochodu czy opuszczania domu lub siedziby firmy.
 • Bezpieczeństwo – produkty stanowią doskonałe zabezpieczenie przed dostępem nieupoważnionych osób. Tylko użytkownicy posiadający pilota czy aplikację mobilną mają możliwość otworzenia bramy wjazdowej.
 • Integracja – profesjonalne automaty bramowe mogą zostać zintegrowane z istniejącymi systemami bezpieczeństwa SSWiN, instalacjami kontroli dostępu czy automatyką budynkową smart home, zwiększając poziom komfortu oraz bezpieczeństwa w obiekcie.

Warto wspomnieć, że szeroki asortyment opisywanych produktów można znaleźć w sklepie internetowy EC System pod adresem: https://sklep-ecsystem.pl/category/automatyka-bramowa

Jakie są najważniejsze parametry automatyki do bram?

Nowoczesne automaty do bram przesuwnych, garażowych i wjazdowych różnią się szeregiem cech użytkowych. Jakie są najważniejsze parametry automatyki do bram?

 • Prędkość – zazwyczaj mamy do czynienia z prędkością liniową oraz wysuwu.
 • Nośność – oznacza dopuszczalną wagę konstrukcji bramowej.
 • Moc – opisuje graniczną wydajność roboczą napędu i siłownika do bram.
 • Funkcje – informuje o dodatkowych aspektach, np. mechanizm awaryjnego otwierania.
 • Odporność – zwykle opisywana poprzez klasę ochrony lub szczelności (np. IP 67).

Istotnym parametrem w przypadku urządzeń przeznaczonych do intensywnej eksploatacji w warunkach przemysłowych może być wydajność chłodzenia.

Podnieś wygodę i bezpieczeństwo z automatyką do bram ze sklepu EC System!

Jeżeli szukasz niezawodnych rozwiązań z zakresu automatyki bramowej, to podnieś wygodę i bezpieczeństwo z automatyką do bram ze sklepu EC System! Specjaliści pomogą Ci w doborze odpowiednich rozwiązań, dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *